آموزش کامل مفاهیم سئو

مطمئناً نکات فنی بهینه سازی موتور جستجو می تواند گیج کننده باشد اما سئو جادویی و اسرار آمیز نیست. کارشناسان تیم رایا پارس علاوه بر بیان نقاط ضعف سایت شما با ارائه راهکار و مشاوره تخصصی میتوانند به شما در جهت رفع این نواقص و ایرادات فنی و کسب جایگاه برتر در موتور جستجو گوگل و افزایش ترافیک و نرخ تبدیل برای سایت شما یاری رسانند. اگر میخواهید وبسایت خود را به خوبی در موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بندی کنید و دریافت خوبی از ترافیک ارگانیک داشته باشید، ضروری است که انجام خدمات سئو سایت خود را به یک حرفه ای بسپارید. در نهایت، اگر در جستجوی یک شرکت سئو قوی هستید، به احتمال زیاد، میزان هزینهای که میخواهید برای سئو هزینه کنید، در نظر گرفتهاید.

شاید کلیکی از آن به دست نیاورید، چراکه پاسخ به سؤال کاربران در featured snippets داده شده است، اما همین جلبتوجه، مزایای زیادی برای وبسایت شما خواهد داشت. سئوی داخلی به موتورهای جستوجو مانند گوگل کمک میکند وبسایت شما و محتوای درون آن را تجزیهوتحلیل کنند تا درصورت درخواست کاربر، به او سئو چیست؟ نشان دهند. این کلیدها، در شمار لینک ها قرار نمیگیرند ولی باعث میشوند محتوای شما در طولانیی مدت به مخاطبان بیشتری معرفی شود. از زاویه دیگر ما با سئو برندسازی می کنیم و اگر سایت ما دارای رتبه خوبی در نتایج جستجوی گوگل باشد؛ افراد زیادی از این طریق به سایت فروشگاهی اعتماد می کنند و همین باعث می شود که جایگاه مان در گوگل به یک ثبات نسبی برسد و برندسازی و اعتمادسازی برای ما بسیار راحت اتفاق می افتد. دادههای کاربران مثل نقشههای حرارتی (heatmap) را تحلیل کنید تا با خط سیر مشتری آشنا شده و با مشتریان فعلی خودتان درباره تردیدهایشان و آنچه باعث تشویق آنها به خرید میشود صحبت کنید.

بهتر است برای ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای مشتریان خود و اینکه آنها بتوانند سریعتر و بدون واسطه اقدام به خرید کنند؛ صفحه محصولات را به صفحه اصلی نزدیک نگه دارید. اما باز هم بعضی از اون ها کوتاه نیومدن و رفتن سراغ خرید بک لینک به شکل کیلویی. دقیقا همین حالت برای وب سایت شما هم وجود داره و اگه قصد دارید کار شما به صورت بلند مدت باشه باید یک رتبه خوب در موتور جستجو گوگل داشته باشید تا از طریق اون کاربران هدفمند وارد سایت شما بشن. اما مهم نیست که هر کدام چقدر بهینه باشند، معمولا برای بهتر شدن به یک پلاگین یا افزونه سئو نیاز دارند. کسب و کار ها با هم تفاوت دارند و به همین دلیل، فرایند سئو هر وبسایتی متفاوت است اما در جلسات اولیه شرکت سئو می تواند روند کاری خود را بصورت کلاه سفید به شما ارائه دهد. این مهمترین هدف یک موتور جستجو است.

شروع کار برای انتخاب بهترین شرکت سئو شاید با جستجو در خود این موتور جستجو، گوگل شروع شود. مفهوم اولیه سئو در واقع بسیار راحت است: کاربران برای یافتن پاسخ پرسش های خود، محصولات یا خدمات در گوگل سرچ می کنند و اگر رتبه مقاله، محصول یا خدمت شما در صفحه جستجو بالا باشد، ورودی، فروش و درآمد بیشتری را تجربه می کنید. همونطور که میدانید رقابت در صفحه اول گوگل به قدری زیاد و تنگاتنگ است که این امکان وجود دارد سایتی که مثلا رنک اول را دارد فروشش از سایت دیگری که مثلا در رتبه سوم است؛ خیلی زیادتر باشد.

همانطور که گفته شد، فرایند سئو زمانبر بوده و همکاری بلند مدت است؛ بنابراین سعی کنید با دید باز شرکت ها را بررسی و مقایسه کنید. بنابراین کسانی که عبارت «ابزار تحقیق کلمه کلیدی سئو» را جستوجو کنند، احتمالا این صفحه را مشاهده میکنند. بنابراین دلیل اولی که ما می بایست سایتمان را بهینه سازی یا همان سئو کنیم؛ داشتن برتری نسبت به رقبا و در نهایت فروش و سود بیشتر است. سئو داخلی از جمله مهم ترین و اساسی ترین فعالیت هایی است که روی سایت صورت می گیرد. طراحی وب سایت یک عامل مهم است که باید جهت بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو مورد توجه قرار گیرد. سئو محتوا بخش اصلی بدنه هر سایتی را در بر می گیرد. مرحله 3: محتوای خود را با کیفیت هر چه تمام ایجاد کنید.

همه ی ما میدانیم محتوای صفحه ای که ۳۰۰ کلمه است هیچ گونه شانسی برای رنک گیری در برابر سایتی با ۱۸۰۰ کلمه ندارد. استفاده یک بار هم برای یک صفحه کافی است و مهم آن است که مقالات و صفحات سایت شما حس خوبی در کاربر ایجاد نمایید. هر چقدر برای سئوی وبسایتتان زحمت بکشید، رنک بالاتری می گیرید و ترافیک بیشتری هم نصیب سایتتان میشود. اگر سایت شما با استفاده از وردپرس طراحی شده باشد، جداً توصیه می کنیم صفحات تگ و دسته بندی را نوایندکس کنید، مگر اینکه این صفحات ترافیک بالایی داشته باشند. این ابزار به سایت شما رتبه داده، همه درخواستهای HTTP را شمارش و دسته بندی کرده و آیتمهای قابل اصلاح را مشخص میکند.

7. لینک داخلی ایجاد به صفحات دسته بندی و مقالات خود ایجاد کنید. پیشنویس در وردپرس ، شما باید طرح کلی از نوشته خود داشته باشید ، توجه کنید که در پیش نویش ، نیاز به رعایت دقیق تمامی امور ندارید ، ولی مطمئن شوید که در ایجاد متن خود از یک ساختار قوی و منطقی پیروی میکنید ، مقاله در وردپرس ، شامل مقدمه ، مطالب اصلی و نتیجه گیری میباشد . استاندارد سازی کدنویسی، رعایت اصول سئو در طراحی وبسایت و همچنین Responsive کردن وبسایت از جمله موارد سئوی تکنیکال است. همچنین فایلهای WebM نسبت به فایلها MP4 سبکتر هستند اما ویدئوهای MP4 در دستگاههای تلفن همراه کمی بهتر به نظر میرسند. شاید در زمان قدیم اولویت اصلی وبمستران برای طراحی سایت خود، طراحی نسخه دسکتاپ بود و همین امر موجب می شد تا وب سایت ها در تلفن های همراه ضاهر خوبی نداشته باشند و به کلی به هم ریخته باشند.

شاید اگر قبلا کلمه ای نظیر زمین تنیس را جستجو می کردیم، نتایج گوگل پر بود از سایت های اسپم و بی محتوا که اگر خدایی نکرده انگشتتان را روی قسمتی از صفحهات آن قرار می دادید هزاران پنجره ی تبلیغاتی برای شما باز می شد. تکنیک های سئو روز به روز درحال تغییر هستند و اگر سایت خود را به شیوه ی قدیمی سئو کنید احتمالا نتیجه همانی نیست که فکرش را می کنید اما اگر به خوبی آموزش سئو وردپرس را آموخته باشید می توانید نتایج خوبی را کسب نمایید در این آموزش حتما توجه ویژه به افزایش سرعت وردپرس داشته باشید. اگر مقالات سئویاب در خصوص چگالی کلمات کلیدی را مطالعه کرده باشید ، حتماً به خاطر می آورید که در این نوشته ها به این نکته اشاره شده است که دستیابی به صدر نتایج کلیدواژه هایی بلند به دلیل اینکه گستره جستجوی محدودتری توسط کاربران اینترنتی دارند و تمرکز خود را روی زیر مجموعه ای مشخص از یک خدمت گذاشته اند به مراتب ساده تر از کلمات کلیدی کوتاه و کلی گویی بر سر مبحثی خاص می باشد . مرتبط میشود؛ به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری میکنید مربوط به سئو درون صفحه میشود.

گوگل با معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار در آگوست ۲۰۱۳ این وبسایت ها متخلف را شناسایی کرد و با یک جریمه ی تپل جایگاه آنها را به کلی کاهش داد. وظیفه این الگوریتم به گونه ای است که صفحاتی را که دارای بک لینک های اسپم و یا نامربوط هستند شناسایی و جریمه می کند. در بین این دو هم، تکنیکهای کلاه خاکستری هستند که هم زود نتیجه میدهند و هم منجر به جریمه نمیشوند. اگر لینکهای خارجی را “رای” در نظر بگیریم، انگار افراد از طریق وب سایتها و رسانههای اجتماعی خود به محتوای شما لینک میدهند و رای بیشتر به معنای استقبال بیشتر است. کاربران نتایج طبیعی و غیرتبلیغاتی را به تبلیغات ترجیح میدهند. لینک سازی محتوایی به روش طبیعی با توجه به عملکرد رقبا، انجام کمپین های برندینگ، فعالیت موثر در شبکه های اجتماعی و دریافت سوشال سیگنال و انجام تکنیک های سئو کلاه خاکستری از جمله اقداماتی است که برترین شرکت های سئو برای بهبود رتبه شما انجام می دهند. برای ایجاد این اعتماد شما میتوانید سایت خود را به لحاظ امنیتی بهینه کنید. فرایند سئو زمانبر بوده و نیاز است با شرکتی همکاری کنید که از بسیاری جنبه ها با فرهنگ سازمانی شما همراستا و قابل اعتماد باشد.

با شرکتی کار کنید که داده های واضح، قابل اندازه گیری و مرتبط را برای هر کاری که انجام می دهد، ارائه دهد. برخی از این بروز رسانی ها سر و صدایی پیدا نمی کنند و گوگل نیز آن را به طور رسمی بیان نمی کند اما برعکس برخی از آپدیت ها و بروزرسانی ها بسیار برای افراد سئو کار از اهمیت ویژه ای برخور دارند. 1. از همکاری با شرکت هایی که پلن خود را شفاف ارائه نمی دهند؛ خودداری نمایید. یکی از مثال هایی که می توان برای سئوی کلاه خاکستری زد این است که برخی از سئوکاران تعداد زیادی اکانت جعلی در شبکه های اجتماعی گوناگون مانند : توئیتر، اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین، پینترست و … به کمک دستهبندی میتوانید برای هر نوع مطلب در سایت خود یک آرشیو داشته باشید.

مطمئن باشید اگر سایتی در رتبه یا جایگاه بالاتری در گوگل به نسبت رقیبش باشد و در عین حال نرخ تبدلیش هم خوب باشد؛ درصد سوداش واقعا زیاد است و این رقم و سود باورنکردنی است. بیش از 90 درصد تمام جستجوهای گوگل در صفحه اول کارشان را انجام می دهند. همچنین تکنیک های SEO خارج از صفحه به تقویت تأثیر و ارتباط وب سایت شما با سایر وب سایت ها کمک میکند. با استفاده از برد کرامب در صفحه، کاربر متوجه می شود که در چه مسیری از سایت قرار دارد و همچنین می تواند به راحتی به بخشهای مختلف سایت دسترسی داشته باشد. ابتدا اصول را بیاموزید، بعد به سراغ بخشهای مختلف سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال و سئوی محتوایی بروید. یک شرکت سئوی خوب از ارتباط و به اشتراک گذاری این ابزارها با شما ابایی ندارد. 1. شرکت سئو ارزان قیمت را انتخاب نکنید! با توجه به وجود مشکل در بارگذاری پاپ آپ ها در گوشی های هوشمند، به هیچ عنوان از این ابزار در سایت خود برای نمایش در این دیوایس ها استفاده نکنید. صنعت سئو به گونه ایست که سایت های بیشماری با چند ماه آموزش دیدن ساخته شده و ادعای بهترین بودن دارند اما از این میان چگونه مطمئن ترین شرکت را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

یکی از بهترین روش ها برای انجام این کار قرار دادن آیکون های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی در انتهای محتواهای شماست. برای موفقیت در سئو زمان را مدیریت کنید. در صورتی که لازم است از یک فایل بزرگ درصفحه استفاده کنید(برای نمونه hero ها و بنر های)، شما می توانید از فرمت تصویر progressive در JPG استفاده کنید، در این مورد تصاویر به مرور زمان بعد از صفحه بارگذاری خواهند شد، و در ابتدا یک نسخه بسیار کم حجم از تصویر به صورت تار به نمایش در خواهد آمد و به مرور زمان با دانلود بیشتر حجم، تصویر شفاف تر خواهد شد تا اینکه کل حجم تصویر دانلود می شود. در ادامه فاکتورهای سئو Off-Page برای کسب رتبه بهتر در صفحه نتایج گوگل را توضیح خواهیم داد. آیا کلمه کلیدی خاصی وجود دارد که می خواهید برای آن هدف گذاری کنید؟ مسلما تعداد زیادی از مراجعین خود را از دست خواهید داد. در سئو کلاه سفید همه چیز طبق دستورالعملهای موتور جستجو پیش میرود؛ بهاینترتیب حتی اگر الگوریتمها هم تغییر کنند، وبسایت شما ضربه زیادی نخواهد دید.

توسط حمید صباغی

حمید صباغی هستم یک بازاریاب