بتمن: پشت نقاب سرخ

بعد از این که مأموریت حفاظت از سیاره زور ان آر با موفقیت به اتمام میرسد، تلانو، بتمن را به زمین تلپورت میکند و به او وسیلهای به نام بت رادیا (Bat-Radia) به عنوان یادگاری از این همکاری فضایی هدیه میدهد. لباس شخصیت بت من سایز کوچک، با نام های: لباس تم بتمن، بلیز شلوار و نقاب بت من، لباس مشکی بت من نیز کاربرد دارد. او از مردم اظهارات ای راجعبه به تمساح قاتل و مردی نقاب پاره می شنود و در یکی از بخش های فاضلاب کیلر کراک را می یابد . پس از چند درگیری بین نقاب سرخ، سیاه نقاب و بتمن، بروس متوجه میشود رد هود همان جیسون است. در این فیلم بهخوبی نشان داده میشود که هم قهرمانان و هم شخصیتهای بد میتوانند درگیر تاریکیهای وجود شوند. با این حال، انتخاب لباسهای او باعث تمایزش نسبت به دیگر قهرمانان خیابانی دیسی که لباسهای مخصوص دارند میشود. کال-ال به عنوان سوپرمن، اولین ابرقهرمان عمومی در تاریخ زمین-دو محسوب میشد و اولین فردی بود که بهطور منظم با لباسهای رنگارنگ ظاهر میشد و تواناییهای مافوق بشری را نشان میداد، در مقایسه با قهرمانان فوقالعاده نیمه وقت مانند نهفته.

در این کلوپ بتمن متوجه میشود که سلینا دوست آنیکا (زنی که عکسش در کنار میچل پیدا شده بود) به عنوان پیشخدمت در این کلاب کار میکند و کمیسر ساوج هم مانند دادستان منطقه «گیل کولسون» از حقوق بگیران فالکون بوده است. اولین نمایش جهانی بتمن در مرکز لینکلن در شهر نیویورک در ۱ مارس ۲۰۲۲ همراه با ۳۵۰ نمایش IMAX پیشرفته در سراسر ایالات متحده برگزار شد. بتمن ۲۰۲۲ The Batman در یک مارس در مرکز لینکلن نیویورک نمایش داده شد و در ۴ مارس در سراسر جهان اکران شد. نبرد نهایی خط داستانی اصلی با این تا حدی این مشکل را رفع میکند زیرا بتمن در نهایت باید با شوالیهی آرکام روبرو شود، اما این که بتمن باید قبل از رسیدن آن لحظه، شوالیه را در دو نبرد ماشینی جداگانه شکست دهد، به جذابیت آن کمکی نمیکند. در این بخش استدلال خواهیم کرد که این بازی، اگرچه در ایجاد حس غوطهوری یا غوطهورکننده بودن (Immersive) عالی عمل نمیکند، اما محیطی را برای بازیکن فراهم میکند که در آن بتواند به جای اینکه صرفا در حال تماشای یک داستان باشد، در قالب شوالیهی مشکی پوش گاتهام قرار گیرد.

در واقع او میتواند عزرائیل را وارد آسانسوری که در آنجا وجود دارد، کند یا از او بخواهد که شمشیر کنار آسانسور را بردارد. او در ابتدا گفت که از سمت خود کنارهگیری کرده تا بتواند بر روی بازی خود در نقش بتمن تمرکز کند اما بعد از مدت کوتاهی اظهار کرد که چون نتوانسته فیلمنامه را به شکل دلخواهش پیش ببرد این فرصت را در اختیار دیگران گذاشته تا شانس خود را امتحان کنند. بازی بتمن لگو ابتدا در سال 2008 توسط شرکت LEGO برای کامپیوتر و پس از آن برای آیفون عرضه شد و در سال 2015 این بازی برای گوشی های اندروید از استودیوی بازیسازی Warner Bros. در دنیای ابرقهرمانها یونیفرم یکی از نکات اصلی آنها میباشد که هر طرفداری عاشق آنها خواهد شد. ابرقهرمانها و لباسهای مخصوص از هم جدایی ناپذیر هستند، به خصوص در دنیای دیسی.

وبسایت IGN در ردهبندی جدید بهترین فیلمهای بتمن، فیلم The Batman را بعد از The Dark Knight در رده دوم قرار داده است. در نهایت، آخرین خصیصهٔ بتمن، عدم تمایل او به کشتن تبه کاران است. بنابراین در همان ابتدای کار نظرات و ایدههای خود را با کمپانی در میان گذاشت که مدیران وارنر را تحت تاثیر قرار داد. در لباس جدید، بتمن امنیت لباس را کاهش داد و انعطاف پذیری آن را بالا برد. Mask of the Phantasm یک فیلم بلند و اکران شده در سینما بود و کانروی دوباره صداپیشگی این شخصیت را برای دو فیلم دیگر بتمن با اکران در سینما انجام داد. این فیلم به موفقیتهای بسیاری دست پیدا کرد و توانست در آن زمان پرفروشترین فیلم سال و پنجمین فیلم پرفروش تاریخ شود. در عوض پسر وی بهنام مایکل جی ویلسون یک تهیهکننده موفق در هالیوود شد و شماری چشمگیر از سری فیلمهای پرفروش و افسانهای و ۲۵ گانه جیمزباند را تولید کرد. لباس مشکی رنگ این شخصیت از پرفروش ترین لباس های شخصیت کارتونی می باشد.

با این که جان کنستانتین لباس قهرمانی مخصوصی به تن نمیکند اما معمولاً او را در حالی میبینیم که کت بارانی قهوهای رنگ به همراه یک پیراهن سفید و کراوات شل و ولی به تن دارد. از لباس دائمی و دیرین بتمن در کمیک ها که به رنگ خاکستری و یک تکه بود گرفته تا لباسی که فرانک میلر در برگشت شوالیه ظلمات طراحی کرد. در ۱ آوریل، مربی فن بیان فیلم، اندرو جک، بر اثر عوارض ناشی از کووید درگذشت. ریوز قبل از ملاقات با آنها در ماه آوریل، ساعتها به بررسی آثار قبلیشان پرداخت. سوپربوی توانسته با عضویت در تیمهایی مثل تین تایتانز (Teen Titans) و یانگ جاستیس (Young Justice) تبدیل به یک قهرمان و رهبر به خوبی الگو و راهنمای خودش شود. برای تبدیل شدن به چراغ عدالت و بدون قرار گرفتن تحت تأثیر تیرگیهای کلیشهای، ریوز قهرمان هوشیار خود را بیش از آنچه تاکنون تماشاگران دیدهاند به لبه نابودی میکشاند.

این فیلم یک روایت تعاملی است که در آن بیننده آنچه را که در داستان اتفاق میافتد، انتخاب میکند. دوران شوماخر در فیلمهای بتمن از اینجا شروع شد، با یک کاریکاتور آغشته به نئون و فوقالعاده از دو فیلم قبلی تیم برتون. این فیلم نشان داده است که دور هم آوردن بازیگران مطرح و بزرگ به تنهایی برای موفقیت یک فیلم کافی نیست و باید برتون و یا نولانی در کار باشد که یک فیلم تبدیل به یک شاهکار شود. این لباس برای چهار فصل بسیار مناسب بوده و می تواند بعنوان لباس راحتی در منزل و یا بعنوان لباس مناسب برای بازی کودکان در بیرون از منزل مورد استفاده قرار گیرد. تنها کافی است برای خرید آن به سایت مورد نظر که در زمینه فروش محصولات تفریحی و کودکانه فعال است مراجعه نمایید. شما در این بخش می توانید انواع لباس بتمن بچه گانه را در طرح ها و مدلهای مختلف یافته و با توجه به سلیقه کودکتان نسبت به خرید و سفارش این محصولات اقدام نمایید. تمام محصولات دارای 7 روز ضمانت بازگشت می باشند.

سری اولیه فیلم بتمن، دنبالهای بر فیلم ۱۹۹۲ بازگشت بتمن است، با بازی وال کیلمر به جای مایکل کیتون در نقش بروس وین. سوپربوی (Superboy) در ابتدا توسط پروژه کادموس (Project Cadmus) به عنوان پاسخی به مرگ سوپرمن اصلی به وجود آمد. شخصیت بتمن در کتاب های مصور آمریکایی شکل گرفت و درابتدا او را به عنوان کاراگاهی معرفی شد که القابی مانند ” مبارز شنل پوش” ، ” شوالیه تاریکی “، ” بزرگترین کاراگاه دنیا ” داشت. شلیک مرگ : در شهر شایعاتی وجود دارد که جنایتکار معروف ، ددشات دست به کشتن انسان های مهم و سیاسی گاتهام سیتی زده است و پس از کشتن وزیر ، رییس جمهور و دیگر استادان هدف اش جیمز گوردون است . کار «مت ریوز» برای دوبارهنویسی شخصیت اسطورهای بتمن که در سهگانه بتمن کریستوفر نولان به اوج رسید دقیق و بسیار سخت بوده است. افلک و جانز در مارچ ۲۰۱۶ نسخه اولیه فیلمنامه را به پایان رساندند که یک نسخه مستقل اما الهام گرفته شده از المانهای داستانهای کمیک بتمن و Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth (1989) و (۱۹۹۲-۱۹۹۴) Nightfall و همچنین بازیهای ویدیویی بتمن بود. اما از اولین فریم تا آخرین فریم، ریوز از دو جنبه مهم با استاد کریستوفر نولان مطابقت دارد.

شبیه به زاتانا، او نیز معمولاً جورابهای توری به تن دارد اما بر خلاف همکار جادوگر خود، بلک کناری (Black Canary) ترجیح میدهد تا لباس سر هم و کت چرمی بپوشد. بتمن حتی در برهه زمانی(عصر طلایی)، او به توانایی زوددرمانی و درازعمری براثر اتفاقات آزمایشگاهی دست یافت. باید توجه داشته باشید که تمام شخصیت ها و توانایی ها را می توان بدون خرید اضافی بدست آورد. یکی از راههای واضح برای توضیح این قانون، این است که او به مجرمان توانایی انتخاب میدهد. این فیلم پرفروشترین فیلم سال ۲۰۲۲، و همچنین پرفروشترین فیلم درباره یک قاتل سریالی است. در واقع چنین اتفاقی را در دنیای سینما و سریالهای دی سی به شدت مشاهده کرده بودیم؛ جایی که هر فیلم ناگهان جدا میشود و سریالی کاملا بیمربوط به سریال بعدی ساخته خواهد شد! هکس با وجود خشونتش اما هنوز هم به لطف مدار اخلاقی خود در سمت خیر درگیریها قرار میگیرد و یک قهرمان در دنیای دیسی محسوب میشود.

چندین قهرمان و ضد قهرمان را میتوان در دنیای کمیکهای دیسی نام برد که معمولاً لباس مخصوصی به تن نمیکنند، با لباسهای معمولی دیده میشوند و یا حتی در برخی موارد اصلاً لباسی به تن ندارند! جان کنستانتین که اهل بندر لیورپول انگلستان است یکی از بهترین منابع دیسی برای سر زدن به دنیای موجودات شیطانی و فرقههای مذهبی محسوب میشود. این فیلم نوآور، بسیار پرهیجان و تقریباً سهساعته در میان بهترینهای این ژانر لباس های بتمن ثبت میشود. نکتهای که در این عکس بسیار جلبتوجه میکند، لباس Knightmare بتمن است؛ یکی از متفاوتترین لباسهای شوالیهی تاریکی که شامل یک اورکت خاکی میشود. از آن روز به بعد، سوامپ تینگ (Swamp Thing) هم در باتلاق خودش و هم در کل دنیای دیسی شروع زد به پرسه زدن؛ آن هم بدون داشتن هر گونه لباسی!

هویت کوئسشن در طول زمان به چند نفر رسیده است اما محبوبترین آنها همان نسخه احیا شده اولی بود که پس از انتقال شخصیتهای چارلتون به انتشارات دیسی وارد دنیای اصلی دیسی شد. پس اگر شما نیز همچون دیگر طرفداران این شخصیت محبوب علاقه دارید تا کاراکتر بتمن را در دنیای سینما ببینید، همراه ما باشید تا لیست ۱۰ فیلم برتر بتمن را به انتخاب سایت معتبر rottentomatoes به شما مخاطبان فیلمگردی معرفی کنیم. پس از نصب بازی، تمامی فایل های موجود در پوشه Crack را در محل نصب بازی جایگزین نمایید. برای استفاده از این ویژگی ، اگر فایلی را دانلود کردید و با مشکل اکسترکت مواجه شدید (مانند خطای CRC یا Password) ، نرم افزار Winrar را اجرا نموده ، به محلی که فایل های فشرده را دانلود کرده اید مراجعه کنید ، و تمامی پارت ها را انتخاب کرده و گزینه Repair که در قسمت بالایی نرم افزار موجود هست را بزنید. نقد و بررسی فیلم بتمن ۲۰۲۲ و نیز تاریخچهای از فیلمها و سریالهای بتمن را از سرویس هنر و سینما در مجله کوروش بخوانید. لباس بتمن قیمت مناسبی داشته و به همین دلیل امکان خرید آن برای همگان وجود خواهد داشت.

توسط حمید صباغی

حمید صباغی هستم یک بازاریاب