تعادل به معنای یکنواختی نیست

رنگ نارنجی به شکل معمول بیشتر در طراحی داخلی رستوران ها و فست فودها به کار می رود. در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری، فاکتورهای متعددی دخالت دارند، از جمله این فاکتورها می توان به انتخاب مبلمان ، میز و چیدمان آن ، استفاده از رنگ ، نورپردازی و وسایل کاربردی دیگر اشاره کرد. قفسه های کتاب و لوازم التحریر در دکوراسیون اداری جایگاه ویژه ای دارند. میز کار ، قفسه ها و انبار شما باید به شما خدمت کنند نه برعکس. اگر در مورد مزایای یک ظاهر اداری مدرن کنجکاو هستید، یا فقط به دنبال طراحی داخلی اداری مدرن فضای کاری خسته کننده خود هستید، ما شما را راهنمایی می کنیم. ارتباط تنگاتنگ میان یک سازمان و فرهنگ داخلی آن در تحقیقات مختلفی به صورت گسترده مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اداری لاکچری در نظر داشتن محدودیت های آن سازمان می باشد.

از جمله نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی ادارات باید مورد توجه قرار گیرد، رنگ دیوار ها، نورپردازی مناسب، نحوه قرارگیری و چیدمان مبلمان و میز و صندلی های اداری، برای ایجاد محیطی شیک و زیبا به منظور افزایش انگیزه و روحیه بهتر پرسنل و کارمندان برای ادامه کار و نیز افزایش رضایت مراجعین و ایجاد دید مثبت در آنها می باشد. همچنین بهتر است طراحی ستون ها به گونه ای باشد که جلوی دید نباشند و در دیوار ها پنهان شوند. در این سبک از رنگ ها بسیار روشن و تا حدودی خنثی جهت ایجاد وسعت دید در فضا استفاده می شود. سرمایه گذاری در مبلمان می تواند طراحی داخلی اداری را از کافی تا استثنایی بالا ببرد. انتخاب مبلمان ارگونومیک ضروری است . قرمز رنگی بسیار پر انرژی است و تداعی گر حرکت و جنب و جوش بنابراین شاید استفاده از آن در محیط کار موجب استرس در کارمندان شود. پارتیشن در دنیای دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که به دلیل خصوصیات ظاهری آن ،زیبایی خاصی به محیط میبخشد و با توجه به رنگبندی متنوع آن ،در هر محیطی و با هر نوع رنگی قابلیت هماهنگ سازی را دارد. این افراد در کنار معماران، مهندسان و پیمانکاران در ساختمان سازی فعالیت می کنند.

خلاقیت شما در این مرحله بسیار مهم است مثلا در حمام از یک سینی تزیینی برای گذاشتن صابون و عطر با گل برگهای خشک شده استفاده کنید. سبک امروزی: این سبک همانند سبک مدرن است اما یک تفاوت مهم با آن دارد. در قسمتهای مختلف سبک کلاسیک دکوریهایی قرار میگیرد که میتوانید از هرکدام یک جفت تهیه کنید تا تقارن در فضا بهصورت کامل رعایت شود. علاوه بر نکات گفته شده، اجرای دکوراسیون داخلی اداری باید به گونه ای باشد که اولا استانداردهای لازم را داشته باشد و همچنین حس آرامش و راحتی قابل قبولی در کارمندان به وجود آورد تا به تبع، باعث رضایت شغلی و افزایش راندمان کاری افراد شود.

امروزه کارفرمایان شرکت های فناوری، به کارمندان خود آزادی می دهند تا بتوانند محیط کاری، میز و وسایلشان را خودشان انتخاب کنند و آن را تغییر بدهند. همه ما امروزه از اهمیت رنگ ها و تاثیرشان آگاهیم. همچنین آمار دیگری نشان می دهد که فقط 13٪ از آن ها به دستگاه های تکنولوژیکی در محل کار دسترسی دارند. به عبارت ساده تر نیاز های خود را در نظر داشته و سپس دست به انتخابی بزنید که همزمان زیبا نیز باشد. به طوری که با طراحی زیبا و جذاب شما می توانید با روحیه و نشاط بیشتر کار های خود را انجام دهید. برای مثال اگر کافه یا غذاخوری در محل کار خود دارید می توانید از رنگ نارنجی استفاده کنید.

طراحی داخلی فضای اداری ، امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و لزوم راندمان کاری بالا یکی از مواردی است ضرورت پیدا کرده است.دکوراسیون و طراحی داخلی دفاتر و ساختمان های اداری دارای دو ویژگی مهم است. طراحی داخلی اداری مدرن از سبک های طراحی داخلی است که امروزه بیشتر به چشم می خورد. همان طور که گفته شد، از جمله فضاهایی که طراحی داخلی در آن جا بسیار حائز اهمیت است، ادارات، دفترهای کار، سازمان های خصوصی و دولتی هستند. همان طور که ترکیب اصولی رنگها ، متریال ونورپردازی مناسب در همه فضاها تاثیرگذار است. طراحی داخلی، حرفه ای است که به استفاده ی مناسب از فضای داخلی در یک مکان می پردازد. می توانید حرفه ای بودن را با موارد دلخواه شخصی خود ترکیب کنید و محیطی ایجاد کنید که شما را تشویق به تمرکز کند (به جای اینکه حواسش پرت شود). گروه طراحی طره با در نظر گرفتن همه این موارد شما را در داشتن محیطی زیبا وکاربردی یاری خواهد کرد.

کاربرد اصولی متریال ها از لحاظ دوام ،کیفیت و زیبایی در طراحی دکوراسیون اداری تاثیر بسزایی دارند. با توجه به نکاتی که در این متن به آنها اشاره کردیم طراحی اصولی دکوراسیون اداری ، تاثیر بسزایی در رفاه کارمندان و رونق اقتصادی خواهد داشت . از این رو طراحی دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک دفتر کار مدرن می تواند از قطعات هنری یا مبلمان فلزی مدرن برخوردار باشد. مبلمان تیره معمولاً برای طراحی داخلی اداره انتخاب می شود. مبلمان می تواند شامل یک مبل چرمی شکلاتی تیره یا عسلی باشد. از آن جایی که افراد زمان قابل توجهی را از روز در محل کار می گذرانند، انتخاب مبلمان مناسب که هم کاربردی باشد و هم راحت بسیار مهم است. با توجه به این مطلب که اکثر انسان ها یک سوم زمان خود را در روز در محل کار خود سپری میکنند، دکوراسیون مناسب یک فضای اداری امری مهم میباشد. تمامی نکاتی که در بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون گفته شد . در این سبک تمامی وسایل، متریال و اکسسوری ها ایرانی هستند.

در صورتی که قصد دارید دکوراسیون اتاق اداری را به سبک مدرن طراحی کنید، می توانید تمامی دیوار ها را بردارید برداشتن دیوارهای اتاق سبب میشود که کارکنان بتوانند بیشتر با یکدیگر در تعامل و ارتباط باشند. نحوه چیدمان و هماهنگی این چیدمان با رنگ محیط و همچنین هماهنگی بین متریال هر جز از اجزاء دکوراسیون باعث می شود تا زیبایی این سبک ها بیشتر نشان داده دکوراسیون داخلی اداری کلاسیک شوند. عوامل مختلفی باعث می شود تا هر کدام از سبک های دکوراسیون زیبایی خاصی داشته باشند. پالت رنگی دکوراسیون داخلی محیط اداری به چشم می خورد. زرد فسفری رنگی است خاص و البته زیاد از حد استفاده کردن از آن در محیط، ممکن است تاثیر منفی داسته باشد. با طرحی هدفمند میتوان تغییر در بهبود کسب وکار و منافع سازمانی هم به وجود آورد و در ضمن دربرخورد با ارباب رجوع ومهمانان هم تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. سبک مدرن: در این سبک که در ادامه در مورد طراحی داخلی اداری مدرن آن نیز بحث می کنیم، طراحی داخلی قسمت های مختلف محیط با خطوط صاف و بدون منحنی ایجاد می شود. به همین خاطر علاوه بر بحث زیبایی باید به عظمت شرکت ها و دفاتر اداری توجه ویژهای شود.

در فضای ساختمان های اداری کتابخانه و مرکز اسناد برای امور تحقیقاتی به منزله سیستم مغزی آن است که می تواند به صورت مرکز اطلاعات و ذخیره سازی الکترونیکی نیز باشد. در نظر گرفتن فضای انتظاری راحت و جذاب با مبلمان مخصوص نیز یکی دیگر از بخشهای مهم در طراحی دکوراسیون اداری است. مبلمان چرمی (با روکش های مصنوعی یا با چرم طبیعی) در ایده های دکوراسیون اداری کلاسیک ایده آل به نظر می رسد. مبلمان دفتر کار شما به جای فریاد زدن “اتاقک بی روح” باید مکمل سایر اتاق های فضای اداری شما باشد. کارشناسان ما در گروه بازسازی و دکوراسیون داخلی طره می توانند شما را در تهیه متریال راهنمایی کنند. یکی از موارد مهمی که در انتخاب وسایل دکوراسیون اداری باید به آن توجه کنید، تهیه وسایل با کیفیت است. بسیاری از طراحان مدرنیسم ، و یا کارفرمایانی که علاقه مند به این سبک هستند ، تمام موارد یک فضا را از یک رنگ و متریال انتخاب می کنند ، اما باید توجه کرد که مخلوط کردن متناسب ، مورد نیاز است ، به طوری که چشم بتواند در عین تناسبات ، تفاوت آن ها را نیز درک کند . دکوراسیون اداری مدرن باید علاوه بر اینکه به خوبی چینش اجزای مبلمان اداری را در قسمت های مخصوص به خود تعیین کند، باید بتواند با جایگیری مناسب، فضای کمتری را اشغال نماید.

طراحی داخلی اداری مدرن باید با توجه به ویژگی های سبک طراحی مدرن انجام شود و علاوه بر آن بتواند نیازهای یک محیط اداری مانند نورپردازی مناسب، ایجاد فضای شاد و … طراح داخلی سعی می کند با درک فضاسازی محیط، به موضوعات فنی درباره ی موقعیت اجزای داخلی ساختمان مانند پنجره ها، درب ها و دیوار ها بپردازد. در طراحی نما برای ساختمان اداری، سعی کنید خیلی سلیقه خودتان را دخیل نکنید. گاهی رنگها در عین تضاد، مکملهای خوبی برای یکدیگر هستند؛ و طراح دکوراسیون اداری را به هدفش از طراحی نزدیک میکنند. همانطور که گفته شد، محیط کار میتواند همچون منزل دوم هر کارمندی باشد، بنابراین باید دارای فضایی آرام، با رنگ آمیزی مناسب، اکسسوریهای مرتبط با محیط کار و از همه مهمتر که همه این موارد را تحت الشعاع خود قرار میدهد؛ شناخت کافی نسبت به سبکهای معماری و دکوراسیون داخلی و به کارگیری صحیح از سبکها است. از جمله موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اداری میتوان به نکاتی چون، محل ورودی ساختمان اداری، راحتی شرایط کار، ایجاد منظر خوب و فضای سبز و تهویه مناسب اشاره کرد. رنگ: رنگ یکی از مهم ترین عناصری است که در طراحی دکوراسیون اداری مدرن بکار می رود.

به نظر میرسد استفاده از گل و گیاه یک کار ساده و معمولی باشد اما در حقیقیت اضافه کردن گیاهان زینتی، گیاهان زنده و طبیعی و گلدانها به شدت در زیبایی و دلبربایی طراحی داخل منزل شما تاثیر گذار است. نورگیر بودن و ایجاد روزنههای نور طبیعی از محیط بیرون نیز به نوبه ی خود تاثیر فراوانی بر روی خستگی چشمها و توان کاری افراد دارد. باشد. ازجمله مزایای چوب عایق مناسب ، ترکیب بندی زیبا ، القای حس طبیعی بودن فضا میباشد. هم چنین از جنبه های دیگر طراحی داخلی می توان به ایمنی، تطابق با قوانین و استاندارد ها اشاره کرد تا تضمین زندگی در یک محیط زیبا و ایمن به افراد ساکن داده شود. گاهی بهتر است رنگ های مختلف را در کنار هم ادغام کنید تا از هر رنگ در دکوراسیون داخلیتان دیده شود. بنابراین بهتر است در کنار رنگ های طوسی، بژ و رنگ های خنثی مورد استفاده قرار بگیرد تا کمی انرژی آن را تعدیل کند. ۳. برای صرفهجویی در زمان و کنترل بهتر بر واحد تاسیسات، آن را در جلوی ساختمان یا گوشههای داخلی (نزدیک راهپلهها) مستقر سازید. وظیفه طراحی داخلی تجاری این است که این حرکت مشتریان را کند کرده و زمان صرف شده در فروشگاه را افزایش دهد .

توسط حمید صباغی

حمید صباغی هستم یک بازاریاب