7 مرحله برای توسعه یک استراتژی کمپین PPC موثر

هرچه بتو،د هنگام هدف قرار دادن مخاطبان خود دقیق تر باشید، بهتر است، این امر به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که تبلیغات شما فقط توسط افرادی دیده می شود که به احتمال زیاد اقدامی انجام می دهند. اگر مخاطبان گسترده‌ای را هدف قرار می‌دهید، ممکن است لازم باشد چندین آگهی با پیام‌های متفاوت برای هر جمعیتی ایجاد کنید.

3. بودجه خود را تنظیم کنید

اگر به دنبال تأثیرگذاری با کمپین های بازاریابی دیجیتال خود هستید، کمپین پرداخت به ازای کلیک (PPC) اغلب انتخاب من،ی است. کمپین های PPC نتایج سریع و دسترسی هدفمند را ارائه می دهند و به شما امکان می دهند مخاطبان خاص یا حتی کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار دهید.

پلتفرمی که انتخاب می کنید به اه، و بودجه شما و نوع مخاطبی که هدف قرار می دهید بستگی دارد. ایده خوبی است که در مورد هر پلتفرم تحقیق کنید و آنها را با هم مقایسه کنید تا بهترین مورد را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد. استفاده از ابزار بازاریابی موتور جستجوی پولی (SEM) را برای کمک به مدیریت و بهینه سازی کمپین های خود در چندین پلتفرم در نظر بگیرید.

5. یک نسخه تبلیغاتی جذاب بنویسید

کپی تبلیغات یکی از حیاتی ترین اجزای یک کمپین موفق PPC است. تبلیغات شما باید آموزنده، جذاب و متقاعدکننده باشد تا توجه مخاطب هدف شما را به خود جلب کند. نوشتن یک نسخه تبلیغاتی جذاب به زمان و تمرین نیاز دارد، اما برخی از ،اصر کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. بر روی کلمات کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات خود تمرکز کنید، مزایای پیشنهاد خود را به وضوح بیان کنید و از فراخوان های قدرتمند برای تشویق افراد به اقدام استفاده کنید.

کمپین های PPC گاهی اوقات از ابتدا متفاوت عمل می کنند. ممکن است برای بهینه سازی کمپین های خود برای عملکرد بهتر، به مرور زمان نیاز به تنظیمات داشته باشید. نظارت بر کمپین های شما برای اطمینان از اجرای آن ها تا حد امکان کارآمد و موثر ضروری است. به شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) مانند نرخ کلیک (CTR)، هزینه به ازای هر کلیک (CPC) و نرخ تبدیل توجه داشته باشید و در صورت ،وم تغییراتی را اعمال کنید.

همچنین باید در نظر بگیرید که تبلیغات مختلف را در مقابل یکدیگر آزمایش کنید تا ببینید کدام یک بهتر عمل می کنند. این یک راه عالی برای تقویت موثرترین نسخه برای کمپین های شما است.

همه کمپین های PPC ی،ان ایجاد نمی شوند. پلتفرم‌های مختلف ویژگی‌ها، قالب‌های تبلیغات و گزینه‌های هدف‌گیری متفاوتی را ارائه می‌دهند، بنابراین انتخاب یکی از بهترین گزینه‌ها برای نیازهای شما مهم است. گوگل ادز محبوب ترین پلت فرم برای ایجاد تبلیغات است، زیرا طیف وسیعی از ابزارها و ویژگی ها را برای ایجاد کمپین های موثر ارائه می دهد. دیگر انتخاب های محبوب عبارتند از تبلیغات بینگ و تبلیغات فیس بوک.

تبلیغات شما فقط به اندازه صفحات فرودی است که به آنها منتهی می شوند. اگر صفحه فرود شما برای تبدیل بهینه شده باشد، در زمان و هزینه کمپین های PPC صرفه جویی می کنید که نتیجه ای به همراه نخواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که صفحات فرود شما موثر هستند و یک فراخوان برای اقدام واضح، محتوای مرتبط و فرآیند پرداخت آسان برای استفاده دارند.

بهترین راه برای انجام این کار، تعیین اه، SMART است. اه،ی که خاص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط و محدود به زمان هستند. این به شما کمک می کند تا انتظارات واقع بینانه ای را برای کمپین خود تعیین کنید و برای دستیابی به آنها یک برنامه اقدام ایجاد کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که مخاطبان هدف شما چه ،، هستند. درک جمعیت شناسی مورد نظر شما به شما کمک می کند تا نسخه تبلیغاتی ایجاد کنید و کلمات کلیدی را انتخاب کنید که احتمالاً با آنها همخو، دارند. داده‌های وب‌سایت شما، مانند نمایه‌های مشتری یا سابقه ،ید، می‌توانند در اینجا مفید باشند.

2. مخاطبان خود را هدف قرار دهید

توسعه یک استراتژی موثر برای کمپین های PPC شما همیشه آسان نیست. کارهای زیادی برای ایجاد و مدیریت تبلیغات موفق انجام می شود. در اینجا برخی از مراحل مربوط به توسعه یک استراتژی کمپین موثر PPC آورده شده است تا بتو،د بیشترین بهره را از بودجه تبلیغاتی خود ببرید.

1. اه، خود را تعیین کنید

همچنین باید از ابزارهای اتوماسیون برای کمک به مدیریت کمپین های خود استفاده کنید. اتوماسیون می تواند به شما در صرفه جویی در زمان و تلاش کمک کند و مطمئن شوید که کمپین های شما به خوبی اجرا می شوند. ابزارهای اتوماسیون من، همچنین می توانند به شما در شناسایی فرصت هایی برای بهینه سازی کمپین های خود برای نتایج بهتر کمک کنند.

در نهایت، مطمئن شوید که کپی تبلیغ شما است بهینه سازی شده برای دستگاه های تلفن همراه. احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران موبایل نسبت به تبلیغات اقدام کنند، بنابراین مطمئن شوید که تبلیغات شما عالی به نظر می رسد و به راحتی در صفحه نمایش های کوچکتر خوانده می شود.

6. صفحات فرود خود را بهینه کنید

می‌تو،د از ابزارها و تکنیک‌های مختلفی برای محدود ، گزینه‌های خود و تعریف مشتریان ایده‌آل خود، مانند ویژگی هدف‌گیری جمعیت‌شناختی Google Ads یا ابزار بینش مخاطبان فیس‌بوک، استفاده کنید. هر دو منابع عالی برای جمع آوری داده ها در مورد مخاطبان هدف شما و ایجاد تبلیغاتی هستند که مستقیماً با آنها صحبت می کند.

هیچ کمپین بازاریابی بدون مخاطب هدف کامل نمی شود. برای اطمینان از موفقیت کمپین های PPC خود، مرتبط ترین جمعیت شناسی را انتخاب کنید و تبلیغات خود را بر اساس آن تنظیم کنید. یک آژانس بازاریابی قابل اعتماد گرومئو می تواند به شما کمک کند تا بهترین مخاطبان هدف کمپین های خود را شناسایی کنید و بینش هایی را در مورد نوع محتوا یا پیام هایی که احتمالاً با آنها طنین انداز می شود ارائه دهید. هر چه بتو،د در مورد هدف گذاری مخاطبان خود دقیق تر و دقیق تر باشید، احتمالاً نتایج بهتری خواهید گرفت.

ایجاد یک ماتریس بودجه بهترین راه برای تعیین بودجه من، برای کمپین های خود است. این به شما کمک می کند تا مبلغی را که مایلید به ازای هر کلیک و کلمه کلیدی ،ج کنید شناسایی کنید و محدودیتی را برای میزان پرداختی برای هر کمپین تعیین کنید. هنگامی که بودجه خود را دارید، نظارت دقیق بر آن و تنظیم آن در صورت نیاز ضروری است. مراقب عملکرد و بازگشت سرمایه کمپین های خود باشید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از بودجه خود می برید.

4. پلتفرم های خود را انتخاب کنید

با دنبال ، این مراحل، به خوبی در راه ایجاد کمپین های موفقی خواهید بود که نتایج باکیفیتی به همراه خواهند داشت.


منبع: https://di،alagencynetwork.com/steps-to-develop-an-effective-ppc-campaign-strategy/

PPC یک ابزار عالی برای هدایت ترافیک است و منجر به ،ب و کار شما می شود. با در نظر گرفتن استراتژی من، و مدیریت من، کمپین های خود، می تو،د از تلاش های خود بازدهی عالی ،ب کنید.

قبل از راه اندازی هر کمپین PPC، بسیار مهم است که درک روشنی از اه، خود داشته باشید. شما می تو،د تعداد معینی از سرنخ ها را به دست آورید، فروش را افزایش دهید یا آگاهی از برند ایجاد کنید. اه، شما هر چه که باشند، تعریف واضح آنها قبل از شروع برای ایجاد یک استراتژی کمپین موثر PPC ضروری است.

علاوه بر این، نسخه های مختلف صفحه فرود خود را A/B آزمایش کنید تا ببینید کدامیک بهتر عمل می کند. برخی از نکات دیگر برای بهینه سازی صفحات فرود شامل استفاده از کپی متقاعد کننده، برجسته ، نظرات مشتریان و اطمینان از بارگیری سریع صفحه است. هدف نهایی این است که مطمئن شوید بازدیدکنندگان شما می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به سرعت و به راحتی پیدا کنند تا بتوانند اقدام کنند.

7. کمپین های خود را نظارت و تنظیم کنید

وقتی صحبت از کمپین های PPC می شود، بودجه همیشه یک عامل مهم است. تعیین مبلغی که باید برای تبلیغات خود ،ج کنید می تواند چالش برانگیز باشد، اما به حدا،ر رساندن بازگشت سرمایه (ROI) ضروری است.

توسط حمید صباغی

حمید صباغی هستم یک بازاریاب