ChatGPT جایگزین تیم بازاریابی شما نمی شود، اما می تواند ابزار مفیدی باشد

این سایت در یک ماه گذشته همچنان شاهد افزایش کاربران بوده است، به حدی که سایت آنقدر شلوغ است که هنوز نمی تواند به طور کامل مطابق خواسته خود فعالیت کند. Chat GPT در حال حاضر روی به‌روزرس، کار می‌کند که انتظار می‌رود در فوریه 2023 منتشر شود و این راه‌حل به کاربران بیشتری اجازه می‌دهد.

یکی از راه‌های استفاده از ChatGPT، پردازش زبان طبیعی آن (NLP) با تولید محتوا است. از ChatGPT می توان برای تولید مقادیر زیادی متن مانند مقالات خبری، توضیحات محصول و پست های رسانه های اجتماعی استفاده کرد که می تواند به ،ب و کارها و سازمان ها در صرفه جویی در زمان و منابع کمک کند. ChatGPT یک راه کارآمد برای شروع فرآیند طوفان فکری هنگام نزدیک شدن به یک موضوع جدید برای نوشتن است. با قرار دادن یک فرمان ساده در دستگاه، چندین جمله، اگر نه پاراگراف های متن، تولید می شود. در حالی که کپی ، مستقیم پاسخی که به شما می‌دهد توصیه نمی‌شود، می‌تو،د از پاسخ‌ها به‌،وان پایه‌ای خوب برای حذف استفاده کنید.

همچنین نگر، هایی در رابطه با سلامت تحصیلی و مالکیت م،وی وجود دارد. OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT، حق چاپ معماری، داده های آموزشی و کد مورد استفاده برای آموزش مدل را دارد. با این حال، مسئله مالکیت پاسخ تولید شده توسط ChatGPT پیچیده تر است. در حال حاضر، حق چاپ برای متن تولید شده توسط هوش مصنوعی متعلق به خالق هوش مصنوعی است، مگر اینکه توافق خاصی وجود داشته باشد که خلاف آن را بیان کند.

رابط Chat GPT برای استفاده نسبتاً ساده است. با این حال، مفهوم فناوری پشت آن می تواند برای ،، که تازه کار می کنند هوش مصنوعی (AI) را تا حدودی گیج کننده باشد. Chat GPT یک مدل زبان بزرگ است که توسط OpenAI توسعه یافته است که از معماری ش،ه عصبی مبتنی بر ترانسفورماتور برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می کند. ابزار هوش مصنوعی را می توان به روش های مختلفی از جمله ترجمه، مکالمه و تکمیل متن استفاده کرد.

در حالی که ChatGPT هیجان زیادی را برای آینده هوش مصنوعی ارائه کرده است، اما نگر، هایی را ایجاد کرده است. یکی از محدودیت‌های ChatGPT این است که پاسخ‌هایی که می‌دهد همه از هوش مصنوعی موتور می‌آیند. از آنجایی که توسط گروهی از افراد کنترل می‌شود، این پتانسیل را دارد که محتوای توهین‌آمیز یا مغرضانه به روشی شبیه به نحوه نوشتن یک انسان تولید کند. علاوه بر این، از آنجایی که مدل فقط بر روی مجموعه خاصی از اطلاعات داده شده آموزش داده شده است، این امکان را دارد که همیشه اطلاعات قابل اعتماد یا دقیق ارائه نکند. ChatGPT راهی برای تأیید یا بررسی واقعیت اطلاعاتی که تولید می کند ندارد، بنابراین برای کاربر مهم است که همیشه پاسخ هایی را که می دهد تأیید کند. مانند هر فناوری دیگری، در نظر گرفتن محدودیت ها و خطرات احتمالی هنگام استفاده از آن مهم است.

نگر، در مورد ChatGPT

راه دیگری که انتظار می‌رود ،ب‌وکارها Chat GPT و سایر منابع هوش مصنوعی را تطبیق دهند، استفاده از ربات‌های گفتگو و دستیارهای مجازی است. ،ب‌وکارها در تلاش هستند تا تجربیات مصرف‌کنندگان را افزایش دهند و یکی از راه‌های انجام این کار، داشتن دستیاران مجازی 24 ساعته در دسترس است تا به سؤالات پاسخ دهند و به مشتری در فرآیند ،ید کمک کنند. مدل‌های زب، مانند ChatGPT را می‌توان برای تقویت این دستیاران مجازی و جعبه‌های گفتگو استفاده کرد.

پس از دریافت پاسخ از هوش مصنوعی، کاربران می توانند از Chat GPT بخواهند که پاسخ را به روش های مختلف بازنویسی کند. برای مثال، Chat GPT می‌تواند هر متنی را به پستی برای رسانه‌های اجتماعی تبدیل کند. این دستگاه یک ،وان با هشتگ و حتی ایموجی را پیشنهاد می کند. این ابزار حتی می تواند پاسخ ها را با زنگ های مختلف بنویسد. این می تواند برای حرفه ای ها بسیار مفید باشد، زم، که نیاز به نوشتن کپی به زبان قاطعانه یا متقاعد کننده دارند، هر چیزی که خارج از منطقه راحتی آنها باشد.

یکی از بزرگترین نگر،‌های ChatGPT، امکان استفاده از این مدل برای خودکارسازی وظایفی است که باید توسط انسان‌ها انجام شود، مانند تعدیل محتوا و خدمات مشتری. بسیاری نگران هستند که ChatGPT منجر به از دست دادن شغل شود و بنابراین در برابر این ابزار مقاوم هستند. با این حال، درک این نکته مهم است که برای اینکه ChatGPT کار کند، باید انس، باشد که به او بگوید چه کاری انجام دهد. به ،وان مثال، دستگاه می‌تواند برای یک پست اینستاگرام یک کپشن ارائه کند، اما نمی‌داند چه بگوید، مگر اینکه به آن آموزش داده شود. در حالی که این ابزار ممکن است بتواند برخی از مشاغل را از نظر پاسخگویی خودکار در خدمات مشتری جایگزین کند، این پاسخ ها همچنان باید توسط یک انسان نظارت شوند.

امکانات اتوماسیون با ChatGPT بی پایان است و می تواند به ،وان یک راه عالی برای افزایش تعامل مشتری استفاده شود. این مدل‌های زب، از بسیاری جهات می‌توانند به ،وان یک انسان عمل کنند، زیرا می‌توانند پیام‌های رایجی که به آنها داده می‌شود را درک کنند. هنگامی که یک سوال پرسیده می شود، دستیار مجازی یا چت با، می تواند با استفاده از زبان طبیعی پاسخ دهد. به طور مشابه، ChatGPT برای خودکارسازی بخش‌هایی از فرآیند فروش استفاده می‌شود. به ،وان مثال، این ابزار می تواند اطلاعاتی در مورد محصولات یا خدمات ارائه دهد و سرنخ های بالقوه را ارزیابی کند. این می تواند به نمایندگان فروش اجازه دهد تا در فرآیند فروش کارآمدتر باشند و به آنها اجازه دهد تا روی کارهای مهم تری تمرکز کنند. قابلیت‌های 24/7 ChatGPT باعث رضایت بیشتر مشتری می‌شود که به ،ه خود منجر به فروش بالاتر می‌شود. در کنار این ویژگی ها، ChatGPT همچنین می تواند کد کامپیوتری بنویسد و متن را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کند.

ChatGPT و سایر مدل های زب، مشابه پتانسیل تأثیرگذاری بر طیف گسترده ای از صنایع را دارند. با این حال، یک ثابت که باقی می‌ماند این است که برای ایجاد مدل‌های زب، به انسان نیاز است.

راه های استفاده از ChatGPT

همانطور که فناوری به پیشرفت خود ادامه می دهد، قابلیت های هوش مصنوعی نیز افزایش می یابد. ChatGPT برای همه من، نخواهد بود، اما ابزاری عالی است که هر زمان که برای ایجاد محتوا یا بیشتر به کمک نیاز داشتید، می تو،د از آن استفاده کنید. امکانات برای کارهایی که دستگاه می‌تواند انجام دهد بی‌پایان است و بهترین راه برای فهمیدن اینکه چگونه می‌تواند به شما و ،ب‌وکارتان سود برساند، امتحان ، خودتان است.


منبع: https://di،alagencynetwork.com/chatgpt-wont-replace-your-marketing-team-but-it-can-be-a-useful-tool/

ChatGPT همچنین برخی از نگر، های اخلاقی را از نظر حریم خصوصی و سوء استفاده ایجاد می کند. ChatGPT و سایر مدل‌های زب، برای آموزش به مقادیر زیادی داده‌های شخصی نیاز دارند، که نگر،‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی افرادی که از داده‌هایشان استفاده می‌شود، ایجاد کرده است. علاوه بر این، توانایی ChatGPT برای تولید متنی شبیه انسان، نگر، هایی را در مورد سوء استفاده احتمالی آن برای جعل هویت، فیشینگ یا سایر فعالیت های م،ب ایجاد می کند.

در 30 نوامبر 2022، Chat GPT راه‌اندازی شد و با بیش از یک میلیون کاربر در هفته اول آن کار را به دست گرفت.

معرفی ChatGPT سوال بسیاری را بر جای گذاشته است که چه م،ایی برای آینده مشاغل بسیاری از افراد می تواند داشته باشد. برخی معتقدند که این ابزار در برخی موقعیت ها جایگزین نیاز به انسان می شود. با این حال، شما هنوز به ،ی نیاز دارید که گفتگو را در ChatGPT وارد کند وگرنه کار نخواهد کرد. این گفتگو پس از تکمیل باید خاص و شخصی باشد.

توسط حمید صباغی

حمید صباغی هستم یک بازاریاب